Zanim się pojawiłeś – Jojo Moyes

W życiu większość rzeczy możemy mieć. Wystarczy tylko bardzo tego chcieć a zawsze znajdzie się możliwość aby spełniać swoje marzenia. Jednak co jeśli z dnia na dzień zostajemy pozbawieni wszystkiego? Jak poradzić sobie z życiem, które kopnęło nas tak mocno w tyłek?

zanim-sie-pojawilesLou Clark – można powiedzieć, że do szczęścia nie brakuje jej w tej chwili niczego. Kochająca rodzina, chłopak, praca, którą lubi. Dziś jednak jesteśmy szczęśliwi do granic możliwości. Jednak przychodzi nowy dzień i w naszej bańce robi się mała dziurka, która z każdym dniem powiększa się aż w końcu pozostaje pusta. Utrata pracy, to pierwszy powód do zmartwień, kłótnie w domu, kłótnie z chłopakiem.

Clark stara się jak najszybciej znaleźć pracę, jednak nie jest to takie proste jak sądziła. Po długich wyczekiwaniach w urzędzie pracy, udaje się na rozmowę jako opiekunka do sparaliżowanego mężczyzny. Pełna obaw mimo braku doświadczenia dostaje tą pracę. Mężczyzną okazuje się młody Will Traynor. Były rekin biznesu, pochodzący z rodziny właścicieli zamku w miasteczku. Zapalony motocyklista biegnąc za taksówką nieszczęśliwie zostaje potrącony przez motor, w którym doznaje paraliżu wszystkich kończyn. Porusza się na wózku, może mówić i do tego pod brodą i długimi włosami skrywa przystojną twarz.

Początek ich znajomości nie jest udany. Ona zbyt bardzo nie chce wchodzić mu w drogę a on nie ułatwia jej niczego i wszystkim dokoła. Pół roku, na które dziewczyna zgodziła się pracować, upływają z dnia na dzień. Przez kilka tygodni można przyzwyczaić się do człowieka, z którym spędza się większość dnia. Jednak tych dwoje z dnia na dzień, nie tylko przywiązuje się ale i na początku tylko zaprzyjaźnia. Im więcej ze sobą rozmawiają tym bardziej Will otwiera oczy Lou na życie. Na możliwości. On je wszystkie stracił, jednak ona jest wolna i może robić ze swoim życiem co chce.

Im bliżej Clark jest z Traynorem  tym dalej jest z swoim chłopakiem Patrickiem. W domu również siostra nie ułatwia jej życia. Wprowadza się do swojego chłopaka jednak to od początku był zły pomysł i bardzo szybko dziewczyna zdaje sobie sprawę, że to nie tego mężczyzny pragnie w życiu.

Podsłuchana rozmowa w domu Państwa Traynorów zmienia życie dziewczyny całkowicie. Dostaje nową misję nie tylko od życia, ale również od matki Willa, w której ma na nowo cel w życiu. Ma kilka miesięcy na pokazanie Willowi na nowo świata, świata w którym jest pełno takich ludzi jak on i żyją pełnią życia mimo swojego kalectwa. Bo jeśli tego nie dokona dokładnie z upływem pól roku od rozpoczęcia pracy Will chce poddać się eutanazji.

Wzruszająca i poruszająca historia na pewno bardzo długo zostanie w mojej pamięci. Książka „Bez słów”, którą już kiedyś publikowałam nie wzruszyła mnie tak bardzo jak ta. Mimo, że nie ma w niej erotyki, to na pewno jest godna polecenia do przeczytania dla każdego.  Nie miałam jeszcze przyjemności oglądać filmy, który wyszedł w czerwcu tego roku, jednak przy najbliższej okazji na pewno go obejrzę. Mam nadzieję, że choć w ułamku będzie tak dobry jak książka – ale wiadomo jak to czasem jest z książkami 🙂 – Na pewno nie omieszkam dodać swojego spostrzeżenia tutaj 🙂

Sprawdź inne wpisy

2 komentarze

 • Przyjemne.pl
  Przyjemne.pl
  5 września 2016 at 11:38

  Po Twoim komentarzu od razu poszukałam filmu i miałaś rację, warto obejrzeć 🙂
  A jeśli chodzi o drugą część książki to niedługo pojawi się opis 🙂 Pozdrawiam

 • KasiaKatarzyna
  3 września 2016 at 18:28

  Książka Moyes rzeczywiście jest świetna. Ja akurat najpierw oglądałam film, a dopiero pod wpływem ekranizacji (bardzo zresztą wiernej) sięgnęłam po powieść. Szkoda tylko, że kontynuacja ponoć nie dorasta „Zanim się pojawiłeś” do pięt. Koniecznie obejrzyj film, warto! 🙂

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0060767
Visit Today : 43
Total Visit : 60767