Zakręceni – Emma Chase

„[…] Życie nie jest idealne. Lub przewidywalne. Nie oczekujcie, że takie będzie. W jednej chwili pływacie w oceanie, woda jest spokojna, wy zrelaksowane. A wtedy – znikąd – wir ściąga was w dół. Liczy się to, co zrobicie później. Czy dacie z siebie wszystko. Czy będziecie walczyć, nawet gdy ręce i nogi odmówią wam posłuszeństwa. Jak zareagujecie, gdy wasze życie stanie na zakręcie. […] najważniejsze jest, czy potraficie  przetrwać  ciężkie  czasy?  Światło  na  końcu tunelu  warte  jest  wysiłku  pokonania  tego  całego gówna, koniecznego, by się do niego dostać.”

tangled-zakreceni-emma-chaseEmma Chase, tym razem przedstawia nam dalsze losy bohaterów widzianą oczami Kate.  Co robi Kate u swojej mamy, zamiast spędzać czas z swoim ukochanym? Dowiadujemy się o tym w dalszej części książki. Mijają dwa lata od happy endu „Zaplątanych”. Para kochanków, żyje szczęśliwie, w pracy odnosi sukcesy, nie ma na nich mocnych.

Nie było by książki, bez jakiegoś dramatu, bo ile można czytać o szczęściu, miłości i seksie. Na jednym ze spotkań rodzinnych u Drew, Aleksandra (siostra) oświadcza, że spodziewają się ze Stevenem kolejnego dziecka. W tym momencie Kate dostaje olśnienia, że dawno nie miała okresu. Aby się upewnić swoich przypuszczeń, umawia się na wizytę u swojej koleżanki Bob (Roberta). Zapisując ją tak w kalendarzu. Okłamuje Drew, że idzie spotkać się z Dolores, aby nie wszczynać niepotrzebnie alarmu o swoich podejrzeniach.

Na parkingu pod kliniką spotyka męża Roberty, ściskają się na powitanie jako starzy znajomi. Roberta w gabinecie potwierdza przypuszczenia Kate, tak jest w ciąży! Ale jak to, przecież brała pigułki. Niestety drogie kobietki, pamiętajcie, że tabletki antykoncepcyjne nigdy nie dają 100% pewności, a tym bardziej jeśli jesteście chore i bierzecie antybiotyki. Nie wiedząc jak przekazać Drew nowinę, obok w sklepie kupuje małą koszulkę. Podekscytowana wraca do domu, gdzie …. zastaje ukochanego pijanego a obok wdzięczy się striptizerka. Po wymianie słów każe jej pozbyć się problemu, zakończyć to raz na zawsze.

Ile mogą znaczyć niedopowiedzenia? On myśli, że ona ma romans, a ona myśli, że każe jej usunąć dziecko.

Załamana, rzuca wszystko i wraca do rodzinnego domu. Po kilku dniach płakania w poduszkę, postanawia pomóc w restauracji, którą prowadzi jej mama. Tam spotyka Billy’ego. Zabiera ją na rolki, jak za dziecinnych czasów. Para całuje się, ale do niczego więcej nie dochodzi, Kate wyjawia, że jest w ciąży, ale Drew nie chce tego dziecka i nie wie co ma robić. Czy usunięcie dziecka pozwoli jej wrócić do ukochanego? Czy urodzić dziecko i wychować je sama?

Do dwójki przyjaciół, dołącza Dolores. Dzięki tym dwojga Kate podnosi się jeszcze bardziej na duchu. Na koncercie, który  Billy gra w miasteczku, Kate dostaje krwawienia, natychmiast jadą do szpitala, gdzie ginekolog stwierdza poronienie. Czy jeszcze coś gorszego może się zdarzyć? Postanawiają utopić smutki w tequili i trawce, na drugi dzień na wielkim kacu jadą jeszcze raz do szpitala. I co się okazuje? Kate jest dalej w ciąży, krwawienia to normalne w pierwszych miesiącach, niestety poprzedni lekarz wykonał usg brzucha, zamiast przez sondę.

Czy przyjazd Drew będzie łaskawy dla tych dwojga? Czy wybaczą sobie niedopowiedzenia, nieporozumienia, jakie były między nimi? Jaką lekcję można wynieść z swojego zachowania, gdzie górę nad wszystko idą emocje, zamiast wyjaśniać nieporozumienia?

Druga część cyklu „Tangled” nie jest już tak zabawna jak pierwsza część, ale z niej możemy dostać niezłą lekcje dla samych siebie. Dla mnie dała bardziej do myślenia nad życiem, niż przeczytanie książki i odłożenie jej na później. Możemy wynieść z niej, że jeśli nam na czymś na prawdę zależy, potrafimy się zmienić, potrafimy rozmawiać z drugą osobą, ale na spokojnie, bez emocji. Zanim coś zrobimy pochopnie, zastanówmy się przez chwilę, czy tak naprawdę, druga osoba jest na pewno tą złą, a nie nasze szybkie decyzje.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0057581
Visit Today : 85
Total Visit : 57581