Wibrator – od prehistorii do współczesności

Tematem tabu jest wiele rzeczy, takim na pewno i bez wątpienia jest wibrator. Do czego służy to chyba nie muszę opisywać, a na pewno nie w tym wpisie, dziś zajmiemy się jego historią. Zacznę od prehistorii, ponieważ już tam panie tworzyły na swoje potrzeby przyrządy podobne do kształtu wibratora. W Niemczech znaleziono 20-centymetrowy kamienny fallus, ale dokładnie nie wiadomo, do jakich celów był używany.

Późniejsze wersje wibratorów były wyrabiane między innymi z drewna oraz powlekane skórą przez greckie panie, natomiast w Chinach tworzono dilda z kosztownych materiałów, wyglądały jak istne działa sztuki. Kleopatra natomiast zapragnęła czegoś więcej, niektóre źródła donoszą, że specjalnie dla niej tworzone wibratory, w które wpuszczano pszczoły, rozwścieczone zaczynały wibrować – chociaż nie wiadomo do końca czy to prawda.

wibro

Ówczesne wibratory swoją historię zaczną od medycznej strony, były stosowane jako środek na histerię. Stworzona maszyna była bardzo droga i duża, więc występowała tylko w punktach medycznych. Strumień wody kierowany był w nasze krocze, twierdzono że doprowadzenie pacjentki do orgazmu na jakiś czas usunie objawy. Wibratory do osobistego użytku wprowadzono na początku XX wieku, były to pierwsze wibratory elektryczne. Około 1920 roku w większości gospodarstwach, wibrator był tak popularny jak urządzenia codzienne użytku. Lata 50 stały się przełomowe, skonstruowano urządzenie o nazwie Niagara N1, która jako pierwsza miała regulowaną wibrację.

Na temat historii wibratorów powstało wiele książek jak i również film. Z biegiem czasu ‚zabawka’ zyskała nowe kształty, materiały i funkcje, ale co do tego to przyjdzie jeszcze czas na wpis.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0063592
Visit Today : 13
Total Visit : 63592