Wbrew zasadom – Samantha Young

Wbrew zasadom to tak naprawdę walka z samym sobą, z swoim lękiem, słabościami i niepohamowaną rządzą do mężczyzny, którego kocha się ponad życie. Trudno się do tego przyznać światu a co dopiero samej sobie. Książka porwała mnie jak inne propozycje tej autorki. Chciało się czytać ją dalej, mimo tego, że to oklepany temat. Ona boi się swoich uczuć, on ciągle za nią lata.

Mimo standardowego tematu romansów, ta historia jakoś mnie porwała, dała mi momentami do myślenia również nad swoim życiem, co bardzo rzadko się zdarza po takiej lekturze.

wbrew-zasadomJoss po śmierci swoich rodziców trafia do rodzin zastępczych, w których zaczyna się buntować, pije, chodzi na imprezy, nie patrząc na konsekwencje. Po skończeniu 18 lat dostaje bardzo duży spadek po rodzicach, również impreza urodzinowa staję się dla dziewczyny prawdziwym egzaminem, po którym zmienia się jej życie i nastawienie do świata. Przez osoby, które straciła w swoim życiu obwinia się o wszystko co się stało, staje się bardzo skryta, nie opowiada nic o sobie i o swojej przeszłości.

Mimo swojego dużego majątku Joss nie chce mieszkać sama, więc szuka pokoju do wynajęcia, pracuje w barze na weekendy jako kelnerka a na co dzień chce zostać pisarką. Przypadkowo na ulicy poznaje mężczyznę w garniturze, który onieśmiela ją od samego początku. Okazuję się „przypadkowo”, że jest to brat jej nowej współlokatorki, niestety mężczyzna spotyka się już z kimś. Jednak nie trwa to zbyt długo. Po rozstaniu Braden od razu rusza na zdobycie Joslyn. Widząc, że dziewczyna boi się swoich uczuć, postanawia wciągnąć ją w swoją grę i proponuje dziewczynie 3 miesięczny układ opierający się wyłącznie na seksie.

Opisy scen łóżkowych są pikantne, ale napisane z klasą. Jak dla mnie był to miły dodatek do całej historii.

 

„Jak mo​głam po​zwo​lić, by do tego do​szło?
Cof​nę​łam się o krok oszo​ło​mio​na i wście​kła. Nie wie​rzy​łam, że to zno​wu się dzia​ło. To wszyst​ko moja wina. Do​pu​ści​łam ich do sie​bie, zła​ma​łam swo​je re​gu​ły i wró​ci​łam, kur​wa, do punk​tu wyj​ścia!
Cho​le​ra. Cho​le​ra! Cho​le​ra!!
Ale przeraźliwe krzyki rozbrzmiewały echem tylko w mojej głowie. Obdarzyłam Ellie sto​ic​kim ski​nie​niem gło​wy.
– Wy​zdro​wie​jesz. Jesz​cze nic nie wie​my.
Ale ja wiedziałam. Wiedziałam. Byłam przeklęta. Wiedziałam, że nie mogę być aż tak szczę​śli​wa. Wie​dzia​łam, że sta​nie się coś złe​go. Co ta​kie​go wy​rzą​dzi​łam El​lie? Cier​pia​łam ra​zem z nią. Chcia​łam za​brać jej strach. Chcia​łam, żeby wy​zdro​wia​ła. Ale ni​cze​go nie zro​bi​łam. Za​miast tego we​pchnę​łam ją do mo​je​go sta​lo​we​go sej​fu w ser​cu.
– Mam dziś wieczorem zmianę w barze. A wcześniej wybieram się, żeby trochę po​ćwi​czyć.
Kiw​nę​łam do nich jak ro​bot i po​stą​pi​łam na​przód, by ich wy​mi​nąć.
– Jo​ce​lyn?
Braden schwycił mnie za rękę z oczami pełnymi niepokoju i strachu. Nie mógł uwierzyć, że tak do tego po​de​szłam. Po​trze​bo​wał mnie. Ale ja nie chcia​łam po​trze​bo​wać jego. De​li​kat​nie uwol​ni​łam rękę i po​sła​łam mu wą​tły uśmiech.
– Zo​ba​czę się z wami póź​niej.
A po​tem zo​sta​wi​łam ich sam na sam z ich lę​ka​mi.”

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0057581
Visit Today : 85
Total Visit : 57581