Uwikłani. Pokusa – Laurelin Paige

Czy miłość od pierwszego spojrzenia może istnieć naprawdę? Jedni mówią, że tak inni myślą zupełnie przeciwnie. W powieściach, tak właśnie się dzieje. Pierwsze spojrzenie i już wiemy, że ta osoba to jest ta jedyna. Czasami to nie miłość, ale pożądanie jest pierwszą oznaką jaką odczuwamy do drugiej osoby.

Przystojny nieznajomy w garniturze przychodzi do klubu nocnego, w którym pracuje nasza główna bohaterka. Od pierwszego wejrzenia Alayna Withers czuje do niego wielką chemię.

„Co dla… ciebie? – Zaczęłam się jąkać, gdy tylko nawiązaliśmy kontakt wzrokowy. Na jego widok zachłysnęłam się powietrzem. Ten człowiek… był… WSPANIAŁY. Zachwycający. Wprost nie mogłam odwrócić od niego głowy; przyciągał jak magnes. To oznaczało jedno – był dokładnie tym typem mężczyzny, którego powinnam unikać.”

Piękna, młoda i utalentowana dziewczyna, obroniła właśnie tytuł menagera. W klubie nocnym, w którym stał się jej domem, pracuje jako zwykła kelnerka, chociażuwiklani-pokusa- Laurelin Paige w duszy marzy aby dostać awans. Ma wiele świetnych pomysłów, które mogą przyciągnąć dodatkowych klientów. Nie jest typem pruderyjnej dziewczyny, nosi skąpe, wyzywające stroje i czuje się z tym bardzo naturalnie. Niezobowiązujący romans z szefem, nie jest dla niej czymś złym, ani tym bardziej, nie chce przez to dostać awansu. Miło spędza z nim tylko czas. David jednak decyduje się, że nie chce więcej się z nią spotykać.

„Po licznych zawodach miłosnych, którymi była usiana moja przeszłość, odkryłam, że facetów, którzy mi się podobali, mogę podzielić na dwie grupy. Pierwszą kategorię opisałabym jako: przelecieć i zapomnieć. Udawało im się zaciągnąć mnie do sypialni, ale ja później nie miałam problemu z tym, żeby ich porzucić, jeśli zachodziła taka potrzeba. I właśnie jedynie z takimi mężczyznami postanowiłam się zadawać. To było bezpieczne rozwiązanie. David, na przykład, zaliczał się do tej grupy.
A druga kategoria? To faceci, którzy nie mieli nic wspólnego z bezpieczeństwem ani tym bardziej z podejściem w stylu: wydymać i zostawić. Na ich widok krzyknęłabym raczej: „O, kurde!”. Przyciągali mnie do siebie tak mocno, że z czasem dawałam się im całkowicie pochłonąć. Bezwarunkowo skupiałam się na wszystkim, co robili i mówili, oraz na tym, kim byli. Od takich gości musiałam uciekać – jak najszybciej i jak najdalej.”

Dziewczyną od zawsze opiekował się brat, po śmierci rodziców nie miała nikogo. Brat prawnik pomagał jej finansowo na studiach oraz płacił za mieszkanie. Oczekiwał od niej zawsze czegoś więcej, niż tylko pracy w klubie nocnym. Obwieszcza dziewczynie, że już jest na tyle dorosła, że może zacząć utrzymywać się już sama. Zostawia ją z długami i z kończącą się umową najmu za mieszkanie.

Po tygodniowym urlopie w SPA i bezustannym myśleniu o nieznajomego w garniturze, Layni wraca do pracy. Jej ulubiony lokal został sprzedany i ma nowego właściciela. Który okazuje się być właśnie ten nieznajomy z baru. Pierwsze jego spojrzenie pada na jej wyzywający strój.  Gorset, który ma na sobie pozostaje wiele do życzenia. Na dzień dobry zostaje zbesztana za wygląd.  „Powinnaś wiedzieć, że to nie najłatwiejsze czasy dla kobiet w świecie biznesu. Musisz pracować, żeby traktowano cię poważnie, Alayna. Można się ubierać sexy, ale nie jak zdzira.”

Proponuje jej lunch, na którym oświadcza, że nie pomoże jej zdobyć awansu, ale ma dla niej inną propozycję. W zamian, za pieniądze, chce ją zatrudnić aby zerwała jego zaręczyny. Przyjaciółka jego rodziny, zdaniem jego matki, jest najlepszą osobą na partnerkę dla swojego syna. Twierdzi, że Hudson nie jest zdolny do miłości i tylko to małżeństwo z Celią może uratować go przed samotnością. Mają udawać szczęśliwą, zakochaną parę w obecności jego rodziny.

„Udawanie miłości do Hudsona nie należało raczej do zbyt trudnych zadań. I w tym cholerny szkopuł. Zagrać zakochaną w kimś, kto już zdążył do tego stopnia mnie oczarować, byłoby jak pociągnięcie za spust odpalający prawdziwą obsesję.”

Layni zgadza się na propozycję przystojnego milionera. Nim jednak pierwszy raz wychodzą w swoją prawdziwą rolę, spędzają ze sobą kilka intymnych chwil. W jego apartamencie nad biurem, gdzie sprowadzał swoje panienki oraz w każdym innym miejscu gdzie na chwile mogliby być sami.

„Ale najpierw pozwól, że wyjaśnię jedną kwestię, która może się okazać problematyczna. Ten cały teatrzyk ma na celu głównie przekonać do mnie moją mamę. Będę mówił i robił rzeczy – prawdopodobnie romantyczne – które nie będą szczere. Chciałbym, żebyś o tym pamiętała. A z dala od wzroku innych będę cię uwodził i zdobywał. To akurat będzie prawdziwe, jednak nigdy nie może zostać odebrane jako wyraz miłości.
– Ponieważ nie jesteś do niej zdolny – powiedziałam beznamiętnie i płasko.”

Gdyby nie przeszłość naszych głównych bohaterów, byłaby to zwykła książka o miłości jakich pełno na półkach. Mamy jednak tutaj, główną bohaterkę, która ma na swoim koncie wyrok sądu o zakaz zbliżania się do mężczyzny. Gdy tylko zaczynało jej zależeć na mężczyźnie dostawała na jego punkcie obsesji, śledziła go, wyszukiwała na jego temat wszystkich informacji jakie tylko mogła znaleźć w internecie, wyobrażała sobie, że tylko on istnieje, że ona ma być pępkiem całego jego świata, snuła w głowie różne historie. Dzięki terapii stała się inną osobą. Hudson natomiast tak manipulował wszystkimi kobiety, aby nie mogły bez niego żyć, a wtedy je porzucał. Niszczył i zgniatał pod ziemię, nie interesując się co z nią dalej będzie. Gdy pierwszy raz ujrzał Alayni na przemówieniu w szkole, wiedział, że musi zrobić wszystko aby ją zdobyć. Kupił lokal, w którym pracowała, podarował jej tydzień w SPA (za jej plecami), zawsze dostawał to czego chce, a tak się właśnie składa, że ze wszystkiego zapragnął naprawdę jej. Nie tylko zafascynował się ciałem, ale również imponowała mu swoją inteligencją.

Pierwszą osobą jaką poznaje z rodziny Hudsona jest siostra, która prowadzi ekskluzywny butik, wraz z swoją asystentką, która nie ukrywa swojej niechęci do Alayni, ubierają ją w drogie ciuszki na przyjęcie, na które się udają. Siostra bardzo się cieszy, że w końcu jej braciszek, znalazł miłość. Pierwsze spotkanie z „teściową” nie było miłe, kobieta wcale nie cieszyła się nad widok miłości swojego syna. Spotkanie z Celią, która jedyna wiedziała, że to wszystko jest udawane przyjaźnie gawędziła z Alyną, dając jej raz za razem nowe wiadomości o Hudsonie, po których Alayna po raz pierwszy chciała uciec gdzie pieprz rośnie. Jednak słowa Price, przekonały ją, żeby dalej w to brnąć. Parę dni u jego rodziców, wcale nie było lepsze. Matka dalej zachowywała się jak zimna, bez uczuć kobieta, która nadużywa alkoholu. Nie szczędziła słów wobec dziewczyny, nawet była tak uprzejma, że poinformowała ją, że Celia i Hudson mieli dziecko.

Okazuje się, że Hudson czuł się odpowiedzialny za swoją przyjaciółkę, która z kimś zaszła w ciążę i postanowił wziąć odpowiedzialność za to dziecko. Niestety Celia poroniła w 3 miesiącu ciąży. Z dnia na dzień i z coraz większą wiedzą na temat swojego „chłopaka” Alaynia, wiedziała, że to nie jest mężczyzna dla niej, jednak uczucia jakie zaczynała do niego żywić, nie pozwalały ostatecznie zakończyć tej znajomości. Postanowiła ujawnić swoje uczucia przed Hudsonem. Na drug dzień obudziła się sama, mamusia mile ją poinformowała, że wyjechał z Celią. Zraniona dziewczyna wraca do domu z ojcem Hadsona. Po powrocie, Price informuje dziewczynę, że bardzo przeprasza, ale musiał wyjechać, ponieważ firma na której mu tak zależało i nad którą nawet ona próbowała mu pomóc będąc u rodziców, poszła pod młotek i nie udało jej się uratować, a potem oświadcza, że zwalnia ją z bycia udawaną dziewczyną i chce aby była nią naprawdę.

Uwikłani Pokusa to pierwsza część trylogii, z zupełnie inną historią pokazująca jak dwoje ludzi z prawdziwymi problemami swojej osobowości z niezobowiązującego biznesu, zaczynają nowe życie, ale czy będzie usłane różami, na pewno dowiemy się w późniejszych tomach. Jaki scenariusz napisała Laurelin Paige w drugiej części, opiszę niebawem.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0063598
Visit Today : 19
Total Visit : 63598