Tylko mnie uwiedź – Sylvia June Day

Amelia Benbridge w dzieciństwie beztrosko spędzała czas z siostrzeńcem stajennego – Colinem. Zakochana w nim bez pamięci, każdą wolną chwilę spędza z  koniuszem. Młody cygan niestety jak to głupi mężczyzna myślał, że dziewczyna nigdy nie mogłaby się związać z takim „nikim” jak On … bez pieniędzy, bez tytułu, jednak nie jego wielka ambicja rozdziela zakochanych a jego śmierć. Amelia przez sześć lat opłakuje chłopaka, aż w końcu postanawia wziąć się w garść i wyjść za mąż za swojego długoletniego przyjaciela Ware. tylko_mnie_uwiedz

Sylvia Day zabiera nas w kolejną część powieści erotyczno-historycznych. Książka powiązana jest z innymi powieściami z tej serii – „Tylko On” i „Tylko mnie poproś”. Tylko niestety różne źródła podają, która z książek jest pierwszą częścią, a która ostatnią. Dlatego ja sama przeczytałam je chyba nie po kolei, chociaż i tak cała seria zrobiła na mnie duże  jak pisałam już przy opisie „Tylko mnie poproś”.

Wracając do Amelii. Dziewczyna cały czas kocha swojego przyjaciela z dzieciństwa, nie może pogodzić się z jego utratą. Nie jest już tą samą wesołą i beztroską dziewczynką jaką była sześć lat temu. Do wszystkiego podchodzi z dystansem i rozwagą, aż do dnia balu maskowego, gdzie spotyka na swojej drodze nieznajomego mężczyznę w masce. Hrabia Montoya wywołuje w dziewczynie, dawno nie odczuwane uczucia. Pożądanie i chęć ujrzenia mężczyznę bez maski, który skrada jej pocałunek pełen namiętności,  staje się tak wielka, że dziewczyna bez namysłu podąża jego śladem. Traci z nim cnotę mimo tego, że dalej nie wie kim ten mężczyzna jest a tym bardziej dalej ni widziała jego twarzy, nic ani nikt się nie liczy, chce tylko poznać prawdę.

Jak można się domyśleć tajemniczy mężczyzna to Colin, który nie zginął, a dostał możliwość zyskania bogactwa i tytułu dlatego zniknął, może nie zawsze w taki legalny sposób jakby się chciało. Kiedy odkrywa swoją prawdę przed Amelią, świat dziewczyny wywraca się do góry nogami, nie może mu wybaczyć, że tak ją zostawił, jednak miłość, którą obydwoje bohaterowie się darzą jest świetnie opisana przez autorkę. Obydwoje mają swoje wady i zalety, muszą nauczyć się żyć z akceptacją siebie jak i innych ludzi. Wszystkie spotkania między Colinem a Amelią są pełne napięć, emocji i małej dawki humoru.

 

 

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0057581
Visit Today : 85
Total Visit : 57581