Ty – Caroline Kepnes

Joe Goldberg – pracownik księgarni, psychopata, stalker. Mężczyzna, który za wszelką cenę osiągnie swój cel, nie patrząc na innych. Narrator całej książki. Czytamy jego myśli, jego zachowanie i czyny. Jesteśmy nim, widzimy wszystko jego oczyma. Utożsamiamy się z nim. Nie zna słowa „NIE”, manipuluje wszystkimi tak aby osiągnąć swój cel, tym celem teraz jest Beck, młodziutka studentka. Jego obsesja na jej punkcie staje się jego jedynym celem, jego przyszłością, jego nadzieją, i wszystkim co chce mieć.

ty caroline kepnesWiele tygodni obserwuje dziewczynę, kradnie jej telefon, ma dostęp do wszystkich jej wiadomości oraz portali społecznościowych, wie o niej coraz więcej. Śledzi każdy jej ruch. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, że jest manipulowana, że każdy jej ruch jest notowany i analizowany. Joe wszystko robi z wielką precyzją, nigdy nic nie rozmyślnie. Każdy szczegół jest bardzo skrupulatnie przemyślany. Aby osiągnąć swój cel jest w stanie zrobić wszystko. Kradnie jej rzeczy, które jak mówi, nie przydadzą się jej a on ma pamiątkę po niej – bielizna, strój kąpielowy, gumka, wsuwka, kubek, z którego piła itp.

„Jeszcze nigdy nie czułem się tak zadowolony z tego, gdzie jestem i co robię, w pociągu, w tunelu, jadę do domu, do ciebie. Nie spieszę się, idę po schodach i wychodzę na ulicę. Chcę, żeby życie mijało powoli, chcę czekać na ciebie całym sercem, witać cię całym sercem, pieprzyć cię całym sercem i tęsknić za tobą całym sercem. Wybucham śmiechem, bo tekst brzmi jak z kartki z życzeniami dla napalonych. Ale zasłużyłem na to, na ciebie, na radość.”

Kontroluje całe jej życie, jeśli ktoś przeszkadza mu w osiągnięciu celu bycia z nią, likwiduje go. Nie ma żadnych skrupułów, nie cofnie się przed niczym. Z jednej strony miły, uczynny, a z drugiej człowiek psychiczny, który nie powinien chodzić po ulicach miasta a być zamknięty w psychiatryku, leczyć się, bo to co robi taki człowiek nie jest normalne.

Jeśli oczekujemy po tek książce cudownego romansu, to niestety muszę was zawieźć. Historia pokazuje prawdę, na temat chorych psychicznie osób. Które niestety żyją na tym świecie a nawet może ich mijamy codziennie na ulicy. Ludzi, którzy niestety muszą się leczyć psychiatrycznie, ponieważ są niebezpieczni dla otoczenia. Nie mówię, że takie osoby nie mają prawa istnieć, ale autorka pokazuje inny świat obsesji czy kontrolowania życia innych ludzi, swoich ofiar.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0057581
Visit Today : 85
Total Visit : 57581