Ta noc – Jodi Ellen Malpas

Ta noc zmieniła wszystko, nie tylko życie Millera Harta ale również mój weekend. Wiedziałam, że jeśli sięgnę po tą książkę to się nie zawiodę i oczywiście autorka nie zawiodła mnie i tym razem. Tak samo jak w przypadku „Ten mężczyzna” nie mogłam się odkleić od czytania, nie ma chwili postoju, ciągle się coś dzieje, ciągle nowe sytuacje oraz odkrywanie nowych tajemnic. Cały weekend spędziłam z Olivią Taylor i jej idealnym mężczyzną.

Chciałam opisać każdą część po kolei, no niestety kończąc jedną część sięgałam po następną, aż przeszłam przez wszystkie 6 części i dopiero potrafię coś napisać. Znając już inną propozycję Pani  Malpas wiedziałam, że ostatnia część będzie finałowym kluczem do wszystkich tajemnic i tak samo stało się w tej serii, ale zacznijmy od początku.

Dwudziestoczteroletnia Olivia Taylor mieszka ze swoją babcią, od niedawna pracuje w kawiarni jako kelnerka. Od 7 lat prowadzi spokojne życie, nie interesują ją mężczyźni, imprezy. Opiekuje się babcią, spędza czas ze swoim przyjacielem gejem, Gregorym. W dzieciństwie wiele wycierpiała przez swoją matkę dziwkę, która ją porzuciła. Po znalezieniu jej pamiętnika, Olivia postanawia zrozumieć świat, w którym się kobieta obracała. Idzie do Alfonsa matki i zatrudnia się u niego. Zalicza po kolei wszystkich klientów matki, którzy byli opisani w pamiętniku, aby zrozumieć co tak ciągnęło ją do tego świata. Kiedy William (alfons) odkrywa, że Olivia to córka Grace, odsyła ją od razu do domu.

Pod koniec ciężkiego dnia w pracy,  Livi postanawia na chwilę odpocząć, jednak z błogiego stanu odrywa ją głos klienta – „Ktoś tu pracuje czy obowiązuje samoobsługa?”

– ” Unoszę wzrok i cofam się gwałtownie. Na pewno też jęknęłam. Wpatrują się we mnie przenikliwe błękitne oczy. Przesuwam wzrok i patrzę na jego rozpiętą marynarkę, kamizelkę, bladoniebieską koszulę i krawat, ciemną szczecinę na jego szczęce i to, jak ma lekko uchylone usta. A potem znów patrzę w te oczy. Nigdy nie widziałam tak wyrazistego błękitu. Wwiercają się we mnie. Przede mną stoi wcielenie męskiego ideału, a ja nie mogę oderwać od niego wzroku.”

ta noc

Po tym dniu życie Oliwi po raz kolejny wywraca się do góry nogami. Tajemniczy mężczyzna wywołuje u dziewczyny iskrzenie na cały ciele, nie może o nim zapomnieć. Zakochuje się do pierwszego wejrzenia. Kolejne wydarzenia udowadniają, że ona również nie jest obojętna Millerowi. Pewny siebie Hart, proponuje aby dziewczyna spędziła z nim tylko 24 godziny. Nic więcej. Żadnych deklaracji, wspólnych dni. Oliwia jest tak zafascynowana Millerem, że spędza z nim czas, jednak nie całe 24 godziny, ucieka.

„Co to było? Kim on jest? Podnoszę dłonie do policzków i trę intensywnie, próbując przywrócić sobie trochę rozsądku. Jestem nim zbyt zainteresowana i żadne godziny zwiedzania czy robienia kołder z babcią nie wystarczą, bym o nim zapomniała, nie po tej krótkiej, ale jakże oświecającej rozmowie. Wchodzę na nieznane terytorium, niebezpieczne terytorium. Po latach unikania mężczyzn, nawet tych porządnych, zachęcam tego, który wyraźnie wygląda na takiego, którego powinno się unikać. Coś mnie jednak ciągnie i to bardzo mocno.”

Tajemniczy mężczyzna okazuje się idealnym partnerem seksualnym, to jak się zachowuje, co robi, jak wygląda, wszystko jest idealne. Od początku uprzedza dziewczynę, że nie może się z nią spotykać. Jest bardzo skryty, nie opowiada nic o sobie. W jego mroczny świat, nie może wejść, jak twierdzi taka słodka i niewinna dziewczyna.  Szybko manipuluje uczuciami Oliwi i jej zachowaniem, dziewczyna wyjawia mu prawdę o tym kim jest i co robiła w przeszłości. Niestety opowiadając to nie zdaje sobie sprawy, że brata się z wrogiem.

Miller Hart jest luksusowym mężczyzną do towarzystwa, wciągnięty w świat, z którego nie tak łatwo jest się wydostać. Obsesja na punkcie porządku i dokładności oraz drogie garnitury są jego maską na otoczenie. Nie pokazuje uczuć i dlatego jest taki pożądany. Jest chodzącą maszynką do seksu, swoim klientkom nie pozwala się dotykać ani całować, co staje się jeszcze bardziej podniecające i chce się więcej. Za spotkania z nim kobiety są w stanie zapłacić grube pieniądze. Nie jest Panem swojego losu, ma nad sobą ludzi, którzy pociągają za jego sznurki. Dlatego tak ciężko mu jest związać się z Oliwią, która wnosi do jego życia światło.  Niemożliwe, staje się dla niego możliwe.

Wszystkie tomy to zwrotna akcja, dużo opisów scen seksu tylko nie typowego pieprzenia, jest to akt rozkoszy i uwielbienia. Miller boi się słów KOCHAM, dlatego przez pierwsze kilka tomów używa słów „wielbić” i „fascynacja”.

„Rozpadam się na te słowa. Tyle mi wystarczy. To w jego stylu. Taki jest Miller Hart, emocjonalnie upośledzony pseudodżentelmen wyrażający uczucia słowami – dziwnymi słowami, ale ja je rozumiem. Rozumiem jego.”

Moją ulubienicą z książki jest babcia Oliwi – Josephin, kobieta pełna energii, bezpośrednia chociaż bardzo przebiegła. Wszyscy myślą, że nie wie co się w okół niej dzieje, jednak kobieta wcale nie jest taka głupia i wie dokładnie co w powietrzu wisi. Widzi jak jej wnuczka odzyskała życie i dlatego przymyka oczy na to w jakim świecie obraca się Hart. Sama Oliwia jest rozsądną kobietą, dobrze wie, że nie powinna znaleźć się ponownie w tym świecie, miłość jednak przezwycięża wszystko. Bohaterowie są dla siebie jak powietrze, nie potrafią bez siebie żyć. Temperament dziewczyny nie ułatwia niczego. Każdym swoim czynem chce pokazać jak bardzo kocha Millera i zrobi wszystko aby mogli być razem. Nie boi się niczego. Robi wszystko na przekór. Jej upór uświadamia wszystkim, że tak łatwo nie zrezygnuje z życia u boku ukochanego mężczyzny. Porywczy charakter Harta, również nie ułatwia obydwojgu życia.

„Zaczyna mnie ogarniać panika. Zamykam oczy i biorę głębokie oddechy, żeby uspokoić gorączkowe bicie serca. Liczę do dziesięciu.
Jeden. „Mogę dać ci jedynie jedną noc”.
Dwa. „Modlę się, że dasz mi to”.
Trzy. „Powiedziałem ci, Livy, że mnie fascynujesz”.
Cztery. „Jesteś gotowa pozwolić mi się wielbić, Olivio Taylor?”
Pięć. „Zawsze będę cię wielbił. Nigdy nie będę zapijaczonym nieudacznikiem. Za każdym razem, gdy cię wezmę, Livy, nie zapomnisz tego. Każda sekunda wyryje się w twoim pięknym umyśle. Każdy pocałunek. Każde muśnięcie. Każde słowo”.
Sześć. „Piękna, niewinna dziewczyna zakochała się w złym wilku”.
Siedem. „Nigdy nie przestań mnie kochać”.
Osiem. „Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem, słodka dziewczyno, ponieważ jestem lepszym człowiekiem niż dotychczas”.
Dziewięć. „Jesteś idealna, Olivio Taylor”.
Dziesięć. „Kocham ją do cholery! Kocham ją. Kocham wszystko, co znaczy i kocham ją równie mocno, jak ona mnie… I jeśli ktokolwiek spróbuje mi ją odebrać, zamorduję go.” „

Przez pierwsze tomy myślałam, że zabiłabym takiego człowieka jak Miller, to jak się do niej odnosi i jak ją wielbi, wszystko z idealną precyzją, miłością. Dopiero później uświadomiłam sobie czytając dalej, że życie bez miłości i uczuć dla takiego człowieka było czymś normalnym, a kiedy spotyka osobę, którą kocha, chce dać jej wszystko co najlepsze i najczulsze słowa i to jak mówi do niej „Słodka dziewczynko”.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0063588
Visit Today : 9
Total Visit : 63588