Szał ciał czyli 50 twarzy Greya – recenzja książki

piecdziesiat-twarzy-greyaMoja przygodę od literatury erotycznej zaczęłam oczywiście od tej książki. Bardzo długo wzbraniałam się, żeby po nią sięgnąć, ale któregoś samotnego wieczoru, gdy mąż wyjechał w delegację stwierdziłam, że dawno nic nie czytałam (nie było po prostu na to czasu) i ściągnęłam ją na telefon.

Przeczytałam jeden tom i od razu sięgnęłam po następne. To co znalazłam w środku jakoś bardzo pozytywnie na mnie wpłynęło. Nie mogłam się od niej oderwać, więc tak szybko jak ją zaczęłam tak szybko skończyłam.

Losy spokojnej Anastasia Steel chyba znają już prawe wszyscy, chociaż sądzę iż bardziej wszyscy przejmują się przecudownym, przeuroczym i w ogóle prze – Christianem, dzieckiem zmarłej narkomanki, dziwki, który przez całe życie ucieka w świat bólu, rozkoszy i poniżania kobiet.

E. L. James w trylogii 50 twarzy Graya pokazuje nam obraz skrzywdzonego chłopca, który w wieku 15 lat tak naprawdę staje się dorosłym w sferze sexulanej, dzięki pomocy koleżanki swojej macochy. Pokazuje mu świat uciech cielesnych, bez których w przyszłość Christian nie może żyć. A przynajmniej tak mu się wydaje do momentu, aż nie wpada szczupła brunetka do jego gabinetu. Bo jak oczywiście w takich opowieściach główny bohater to 27 letni właściciel jednej z największych firm w mieście. Kawaler, nigdy nie widziany na zdjęciach i salonach z żadną kobietą.  Gej? Oj, nie … 100% heterosexualny mężczyzna z skrzywioną psychiką, maniak sexualny, sprawujący całkowitą kontrolę nad życiem każdego kto jest dla niego w jakimś stopniu ważny.

Anastsia pociąga Greya nie tylko swoim wyglądem, ale również tym, że jest mądra, oczytana, obyta ale przede wszystkim ma niewyparzony język. Jest kobietą nieśmiałą, ale również szybko uczącą się. Uwielbia wpadać w tarapaty przy czym jest równie zawzięta, odważna jak i uparta. Szybko owija sobie swojego Szarego wokół palca. Traci dla Niego głowę tak samo jak On traci swoją dla niej. Christian pokazuje swoją ciemną stronę, swoje pięćdziesiąt twarzy. Wciąga ją na swoją stronę, ale nie we wszystkim Ana jest taka uległa. Ma swoje granice bezwzględne jak i swoje słowa bezpieczeństwa. Ona uczy Go kochać, On uczy ją przyjemności.

W pierwszej części 50 twarzy Graya autorka przybliża nam glownych bohaterów. Pokazuje prawdę o Christianie i o jego mrocznym sekrecie. Oczywiście jako Pan i wladca, ktory ma wszystko pod kontrolą Szary zabezpiecza swoje dobre imię dokumentami o poufności oraz umową Pani uległej ktora ma sie Ana stać. umowa niestety nie zostaje podpisana poniewaz Ana jak sie okazuje jest dziewicą a tym bardziej nie jest uległa we wszystkim na co sobie Christian pozwala. Szybko zyskuje aprobate rodziny Ukochanego jak i służących w jego domu. Ciemniejsza strona Graya – jak dla mnie najlepsza z tych trzech; Pokazuje pannę Steel w innym świetle, kobiety dojarzałej coraz pewniejszej siebie. Pojawiają się też nowe osoby z przeszłości Christiana, które powodują zamet w życiu obojga. Szary powoli ujawnia przed Aną swoje tajemnice jak i nowe twarze. Nie zabraknie tutaj również chwili strachu, paniki i kłótni kochanków. Rozstania, nieporozumienia, ból, strach, miłość to wszystko znajdziemy w całej trylogii.
Intryga szefa Anastasi, chęc zemsty na obydwojgu bohaterów w Nowym obliczu Graya uswiadamia obydwojgu jak bardzo się kochają mimo niepoczytalnych zachowan pana Graya i niezależności partnerki. Calosc oczywiście kończy sie happy endem.

Książka ma swoich wrogów jak i fanów. Bardzo szybko osiągnęła fenomenalne wyniki sprzedaży. Cały świat zwariował na punkcie Greya. Kiedyś tematy o zabawach sado-maso były tematem tabu, teraz mówi się o tym wszędzie i to zasługa jednej książki. Tak naprawdę takich książek jest pełno na półkach, czym ta wyróżnia się wśród innych?

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0060762
Visit Today : 38
Total Visit : 60762