Sylvain Reynard – Gabriel – recenzja książki

pieklo-gabrielaTym razem wpadłam na trylogię Sylvain Reynard – Piekło, Ekstaza i Pokuta Gabriela.
Rewelacyjny „erotyk” a bardziej można opisać tą książkę jako dobry romans – opowiada historię Gabriela Emmersona, sławnego wykładowcy o naukach Dantego i Julii Mitchel studentki, córki alkoholiczki.
Panna Mitchel szaleńczo zakochana w profesorze od kilkunastu lat, zafascynowana literaturą Dantego dzięki przypadkowemu spotkaniu z Gabrielem w ogrodzie jego rodziców przeżywa z nim cudowną noc pod gołym niebem – on będąc bardzo pijany zabiera młodą Julię do sadu, gdzie nazywa ją swoją Beatrycze spędzają noc jednak gdy rano dziewczyna budzi się jego już nie ma. Przez te wszystkie lata boryka się z problemami swojego ja, swojej niskiej samooceny. Siostra Gabriela to bardzo dobra przyjaciółka Julii niestety bohaterowie nigdy się w przeszłości nie spotykają oprócz tej jednej nocy w sadzie.

Postać Gabriela jest przedstawiona lepiej niż postać jego partnerki, przechodzi on w powieści bardzo dużą metamorfozę własnego ja. W domu rodzinnym nigdy nie zaznał miłości, wpadał w tarapaty staczał się na dno dzięki narkotykom, przez nie stracił również swoje nienarodzone dziecko. Żyje ze świadomością, że nie zasługuje na miłość i szczęście. Gdy odkrywa, że Julia to ta kobieta z jego przeszłości zaczyna się zmieniać.

Bohaterowie nie mają przyjemnego początku, On wykładowca, Ona jego studentką ich związek nie może ujrzeć światła dziennego, dlatego też tak trudno Emmersonowi pozwolić sobie na taki związek. Dzięki innej studentce z roku Julii, która ma chytry plan zatruć obydwojgu zakochanym życie donosi o romansie władzom uczelni. I tutaj zaczyna się walka dwojga o swoją miłość, zaufanie i wspólne przeciwstawienie się losowi, jednak żeby nie było nudno i nie był to zwykły ckliwy romans ukochani walczą o siebie z każdym dniem oddalając się od siebie, żeby później przeżywać ze sobą cudowne chwile.

Reynard pokazała nam piękną opowieść pełną miłości, walki dobra ze złem, walki z własnym ja, z duchowością przeplatana cytatami z literatury.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0060768
Visit Today : 44
Total Visit : 60768