S.E.K.R.E.T. – E.M. Adeline

35 letnia Cassie, nigdy nie zaznała prawdziwego szczęścia i spełnienia, nie tylko w życiu, miłości ale również w łóżku. Mąż wolał alkohol niż sprawić swojej żonie przyjemność. Po śmierci męża, bohaterka zatrudnia się w kawiarni Cafe Rose w Nowym Orleanie jako kelnerka. Praca staje się dla niej całym życiem, gdy nie spędza czasu w pracy przesiaduje, w „hotelu starych panien” jak  nazywa swoje mieszkanie i tak mijają dni. Kobieta nie dba o siebie, rezygnuje z zalotów swojego szefa, poświęca się całkowicie pracy.

Kawiarnię odwiedza co jakiś czas pewna para. Paulina z swoim towarzyszem wyglądają na bardzo zakochanych, co wywołuje w Cassie trochę zazdrości, dużą uwagę przyciąga bransoletka klientki. Gruby złoty łańcuszek ozdobiony małymi złotymi wisiorkami. Klientka gubi przy swoim stoliki mały notesik. Jakby kobieta nie była typową kobietą, oczywiście otwiera go, okazuje się, że jest to pamiętnik, bardzo osobisty pamiętnik.

Krok pierwszy: Poddanie się
Krok drugi: Odwaga
Krok trzeci: Zaufanie
Krok czwarty: Hojność
Krok piąty: Nieustraszoność
Krok szósty: Pewność siebie
Krok siódmy: Ciekawość
Krok ósmy: Brawura
Krok dziewiąty: Żywiołowość
Krok dziesiąty: Wybór

Pierwsze słowa wywołują u Cassie dziwne uczucia – chłód, uderzenia gorąca. Dziewczyna z ciekawości czyta kilka kroków opisanych wyznaniami Pauliny, które wydobywają z jej wnętrza tęsknotę za prawdziwą namiętnością, s-e-k-r-e-t-której nie doświadczyła. Zgubienie pamiętnika okazuje się wymówką do zwerbowania Cassie do tajemniczej organizacji S.E.K.R.E.T., której główna osobą jest Matilda.

„Jakiego rodzaju pomoc chciała zaoferować ta cała Matilda? Nie miałam pojęcia, ale każda pomoc, która mogła doprowadzić do namiętnego mężczyzny siedzącego naprzeciwko mnie przy stoliku, była mile widziana. Mimo to trochę się martwiłam. Cassie, w ogóle nie znasz tej kobiety. Jakoś sobie radzisz. Nie potrzebujesz cudzej pomocy. Wszystko z tobą w porządku. Tak przemówił do mnie mój umysł, ciało jednak kazało mu się zamknąć. I na tym się skończyło.”

Główna bohaterka zgadza się na przystąpienie do organizacji w zamian za pomoc w wydobyciu swojej seksualności, pewności i większego zaufania do siebie jak i do innych ludzi. Cassie przez rok przechodzi wszystkie 10 kroków, w których staje się zupełnie inną osobą. Wszystkie sytuacje w jakich się znajduje są opisane bardzo szczegółowo, oprócz scen intymnych, co było dla mnie trochę zaskoczeniem. Zbliżenia bez wulgarności, bez perwersji, czy innych BDSM-owych sytuacji.

Cała historia jest bardzo tajemnicza, ponieważ nigdy nie wiemy czego możemy się spodziewać po kolejnym kroku. Zmysłowość to kolejne słowo, którego mogę użyć aby opisać całość. Książka z jednej strony może być bardzo dobrą lekcją dla osób, które mają mało wiary w siebie i swoje ciało. Jednak końcówka jest tak zaskakująca, że chciałam telefonem rzucić o ścianę. Czekam z niecierpliwością na kolejne dwa tomy.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0060762
Visit Today : 38
Total Visit : 60762