Prezerwatywa – historia

Najczęstszą metoda antykoncepcji jaką stosujemy w dzisiejszych czasach jest prezerwatywa, nie tylko chroni przed niechcianą ciążą, ale również przed licznymi chorobami, ale to chyba powinni widzieć wszyscy, jednak nie wszyscy na pewno wiedzą, że już w starożytnym Egipcie zaczęto szukać sposobów na ciążę i choroby roznoszone drogą płciową.

Nasi przodkowie mieli bardzo bujną wyobraźnie jak zabezpieczać się, używali do tego różnych materiałów, które niekiedy miały wręcz zupełnie odwrotny skutek od zamierzonego.  Prezerwatywy zaczęto wykonywać z płótna, potem z rybich pęcherzy, dopiero pod koniec XVII wieku wprowadzono najskuteczniejszy materiał z jelit zwierząt. Różne źródła podają jakie to były zwierzęta, ale na ogól były to zwierzęta przydomowe – owce, jagnięta, świnie, kozy. Brzmi może to trochę niehigienicznie i wręcz odstraszająco ale plusem ich było to, że były wielokrotnego użytku. Po stosunku zbiorniczek ze spermą opróżniało się a potem myło, suszyło i można było dalej używać 🙂

Jeśli chodzi o samą nazwę „kondom” tutaj również informacje są sprzeczne, jedne źródła donoszą, że nazwa pochodzi z Anglii od pułkownika Conduma a inne, że pochodzą z Francji od miasta Condom.

XIX wiek to prawdziwy przełom w kondomach. Charles Goodyear w 1837r. opatentował naturalną gumę, która nie tylko była wynalazkiem wulkanizacyjnym ale również wytworzeniem pierwszej gumowej prezerwatywy.  Pierwsze prototypy były bardzo grube co wiązało się z wielokrotnością ich użytkowania.  Jednak zalecano używać do nich wazeliny, która miała przedłużać ich żywotność i zmniejszać tarcie, ponieważ guma była bardzo szorstka. Mimo nowego produktu, stare kondomy z jelit nie poszły do lamusa, ponieważ były cieńsze i przyjemniejsze w użytkowaniu.

Największą rewolucją okazało się wynalezienie lateksu, z którego do dziś wykonywane są kondomy. Mocniejsze, bezpieczniejsze oraz cieńsze, a co za tym idzie przyjemniejsze w użytkowaniu. Może nawet nie wiecie, ale nasz rodak, również miał swój wkład w prezerwatywy z lateksu. Niemiecki chemik (z pochodzenia polski Żyd) Julius Fromm – wynalazł i opatentował sposób produkcji nowoczesnej bezszwowej lateksowej prezerwatywy. Produkował również kolorowe kondomy a później automaty z „gumkami”.

No i doszliśmy już prawie do końca historii o prezerwatywach. Na sam koniec warto wspomnieć już o ostatnim przełomie a mianowicie o  zastosowaniu poliizoprenu. Jest trwały i wytrzymały, a materiał ten, w odróżnieniu od lateksu, nie powoduje uczuleń.

Więcej o prezerwatywach na www.drogadosiebie.pl/seks/prezerwatywa 

Sprawdź inne wpisy

2 komentarze

 • Przyjemne.pl
  Przyjemne.pl
  26 września 2016 at 10:08

  Niestety, trochę obrzydliwe, ale myślę, że w tamtych czasach było to normalnością jak teraz zwykłe lateksowe 🙂

 • Marcin
  26 września 2016 at 09:22

  Jakoś sobie nie wyobrażam, że miałbym na swojego penisa wsunąć kawałek psiego jelita 🙂 beee obrzydliwe

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0060767
Visit Today : 43
Total Visit : 60767