Pokolenie Ikea – Piotr C. – recenzja

Pokolenie Ikea – to kolejna propozycja polskiego autora i kolejnego blogera.

Piotr C. czy zwał jak go zwał, jest mężczyzną po 30, zresztą tak jak większość opisanych bohaterów. Skończył prawo, pracuje w korporacji, posiada własne mieszkanie na kredyt i co po za tym?

No właśnie, książka ma dwie części – nie będę robić z tego dwóch osobnych wpisów ponieważ obydwie części prawie nie różnią się za bardzo od siebie. Piotr pokazuje nam warszawskie życie jego i swoich znajomych. Czy jest to opis zdarzeń z autopsji, czy wymyślona historia udowadnia jednak, że takie życie istnieje w realnym świecie.

pokolenie-ikeaJeśli sięgając po tą książkę, oczekujemy super romansu dwojga bohaterów niestety tutaj go nie znajdziemy. Znajdziemy jednak dużo przekleństw, pomiatania ludźmi, egoizm i pełne przemyśleń życie w korporacjach, dużych firmach oraz pogoni za pieniędzmi, ale również jest trochę humoru, potrafiłam czasem przez chwilę się śmiać z losów Piotrusia. Autor pokazuje nam swój świat, w którym liczy się praktycznie tylko sex. Idziesz ulicą jest sex, jesteś w biurze jest sex, idzie na imprezę jest sex.

Przeczytałam bardzo dużo opinii na temat tych dwóch części, w tym przeważna część negatywnych opinii. Z pierwszej części można pomyśleć, że nie wyciągnie się żadnych wniosków z tego co się czyta. Jednak w drugiej części wydaje mi się, że autor chciał się pokazać od lepszej strony, że jednak ma jakieś uczucia,  nie jestem typowym korpo-samcem. To co łączy go z Olgą jest typowym zachowaniem dwójki bliskich jak i bardzo odległych od siebie osób. Ona zimna suka, która wykorzystuje swoją atrakcyjną naturę do uprzykrzania życia sobie jak i głównemu bohaterowi, a jednak jest w niej coś smutnego, coś co chciałaby ukryć przed całym światem. Samotność – pod maską twardej, stanowczej i wulgarnej kobiety kryje się kobieta bardzo samotna, która musi być twarda aby wytrwać w tak popieprzonym świecie jakie pokazuje nam Piotrek.

Książki, przynajmniej u mnie nie wniosły niczego nowego do życia, czytało się też ok, mimo wielu wulgaryzmów „połknęłam” je w dwa wieczory.

 

 

 

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0057584
Visit Today : 88
Total Visit : 57584