Pierwsze światła poranka – Fabio Volo

„Czasami  życie  niespodziewanie  obdarza  nas  pięknymi  chwilami.  Zatrzymujemy  się  i  zauważamy,  że  świat,  który  nas  otacza,  jest  idealny.  To  prezent  od  Boga,  tego  dnia  mniej roztargnionego  niż  zwykle.  Wydaje  nam  się,  że  wszystko  wokół  nas  jest  czyste  i  prawdziwe.  Narodziny  nowego  życia,  początek  zmian  albo  po  prostu  potwierdzenie  skrywanego  dotychczas  uczucia,  pilnie strzeżonej  tajemnicy,  którą  wstydliwie  trzymaliśmy  w  sercu.  To  może  być  również  koniec  jakiejś  chwili,  bolesnego  okresu,  gdy  coraz  trudniej  było  nam  żyć.  Kiedy  przestajemy  się  krztusić powietrzem,  żeby  wziąć  długi,  głęboki  oddech,  który  wypełnia  piersi.  W  takich  chwilach  nie  brakuje  mi  niczego.”

pierwsze-swiatla-poranka_voloWychodząc za mąż, marzymy aby miłość zawsze trwała do końca naszych dni. Niestety nie zawsze los tak pięknie układa naszą historię. Elena, z dnia na dzień uświadamia sobie jak trudno jest jej żyć w swoim małżeństwie. Praca, dom, ten sam nudny mąż, to samo każdego dnia. Niedzielne obiadki u teściowej i wizja jej szwagra, że nigdy się nie ożeni, bo to strata czasu i wszystkiego. Poznanie nowego mężczyzny uświadamia jej jak naprawdę jest nieszczęśliwa. Dusi się we własnym małżeństwie. Borykając się ze swoimi słabościami do nowo poznanego mężczyzny, odsuwa od siebie możliwość skoku w bok. Jednak jej upór nie trwa długo, ulega mężczyźnie i doświadcza najlepszego seksu w życiu. Zyskuje pewność siebie i odzyskuje kobiecość.

Elena trwając w zdradzie zakochuje się w kochanku. Zauroczona mężczyzną spędza co raz więcej czasu w jego mieszkaniu oddając się seksualnym niespodzianką przez niego przygotowanych. Spełnia swoje fantazje o trójkącie z kobietą i nie tylko takie. Poczuła się strasznie niedojrzała w stosunkach z mężem, że zapragnęła czegoś więcej. Więcej przerosło jej najśmielsze oczekiwania, nie wiedziała, że można tak się czuć i być tak pewnym swojego ciała. Nigdy nie ustalała z kochankiem jakie relacje między nimi są. Seks to jedno, ale czy jest szansa na coś większego? Czując się samotna jedzie do miasteczka, w którym akurat mężczyzna przebywa, niestety nie jest on zadowolony z jej odwiedzin. Zawiedziona Elena odjeżdża.

Bliskość i namiętność jakiej doświadcza bohaterka, pozwala jej uwolnić się od nieszczęśliwego małżeństwa, w którym tkwiła przez wiele lat. Uwalnia się od swojego bagażu, który się za nią ciągnie. Zaczyna żyć własnym szczęśliwym życiem. Książka mimo, że jest krótka, pokazuje nam na pewno, że nigdy nie możemy bać się swojego ciała bez względu na swój wiek. My kobiety zawsze powinniśmy czuć się kobieco i pewnie. Uświadamiamy sobie, że nigdy nie jesteśmy na kogoś skazani tylko dlatego, że jesteśmy małżeństwem. Elena pokazuje swoją dojrzałość, nie wskakuje pierwszemu lepszemu mężczyźnie do łóżka, tylko dlatego, że nie układa jej się z mężem. Próbuje naprawić sytuacje. Rozmową, czynami, zachowaniem, jednak Paulowi jest dobrze, tak jak jest, więc po co coś zmieniać?

Książka należy do kategorii lektury erotycznej, jednak opisy scen są bardzo delikatne, opisane z nutką pieprzu jednak w bardzo intymny i finezyjny sposób. Całość pokazana jako kartki z pamiętnika, dodają również czegoś innego do całości. Nie dowiemy się jednak zbyt dużo o kochanku, mężu, czy innych osobach z otoczenia głównej bohaterki. Przeczytamy bardzo dużo jej odczuć, myśli i zachowania. Dobrze wiemy, że każde uczucie trzeba pielęgnować z dnia na dzień na nowo. Fabio Volo pokazuje nam historię prawdziwego małżeństwa jakich wiele na świecie. Warto czasem zebrać się na odwagę i móc zmienić coś w swoim życiu. Nie bójmy się mówić o swoich pragnieniach czy fantazjach, tylko dlatego, że boimy się zabrać głos w tej sprawie. Czasem warto być egoistą i zadbać o własne szczęście.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0063588
Visit Today : 9
Total Visit : 63588