Osiemdziesiąt dni – Vina Jackson

Przygody Summer oraz Dominica przynajmniej mi przypadły do gustu. Zaskoczyły mnie jednak ostatnie trzy części i to bardzo pozytywnie, ponieważ myślałam, że autorzy będą wymyślać kolejne dziwne wątki dla głównych bohaterów. Spotkałam się z wielką krytyką na temat tej serii, mnie osobiście bardzo się podobała, czytało się ją sympatycznie. Może za sprawą tego, że uwielbiam skrzypce, ich dźwięk, kształt, zmysłowość, może dlatego iż lubię czytać o odważnych, naiwnych kobietach, dzięki którym fantazje na jakiś dany temat można troszkę odczuć czytając takie książki i poznać swoje granice.

osiemdziesiat-dni-zoltychGłówni bohaterowie … piękna rudowłosa skrzypaczka, dla której muzyka to całe życie kontra pisarz, wykładowca i majętny człowiek. Muzyka, którą słyszy pewnego dnia na stacji metra przyciąga go do grającej zatraconej w muzyce skrzypaczki, którą od razu staje się zauroczony. Po kilku dniach czyta w prasie, o napaści na ową dziewczynę. I tak zaczyna się ich przygoda. Pełna bólu, miłości, obojętności i wielu innych emocji.

Świat do którego wprowadza dziewczynę może przerażać, jest odważny i pokazuje, że takie miejsca, które opisują autorzy istnieją naprawdę. Miejsca, które niekiedy mogą zebrać na wymioty, odstraszyć, zniesmaczyć jak i zafascynować. Kluby swingerskie, bale, to tylko namiastka tego co przeczytacie. Nikt nie sprzedaje swojego ciała, oni je po prostu, oddają w ręce innych. Na oczach innych kopulują ze sobą jak niewyżyte króliki. Każdy z każdym sypia, tylko czemu w takich książkach prawie nigdy nie ma opisów konsekwencji takich zachowań? Jeśli ktoś lubi być poniżany, wystawiany jak pokazują w książce na zachwyt to jego sprawa, jednak takie książki z jednej strony bardzo kuszą do spróbowania tego co robią bohaterowie, a nie kiedy mają skutek zupełnie inny niż opisany w książce, ponieważ nie wierzę, że wszystkie tego typu miejsca są tak „bezpieczne” jak w książce.

W życiu Summer i Dominika pojawiają się różni bohaterowie, występujący we wszystkich tomach, łączącą wszystko w jedną wielką historię każdego z osobna bohaterów. Historia tych dwojga jest najbardziej rozbudowana, podobało mi się to, że nie jest to szybki romans jak w poprzednich recenzjach, akcja trwa przez kilka lat, opisując ich relacje od poznania do ostatniego hepi jendu oraz narracja dwuosobowa. Kolejnym zaskoczeniem był zwrot akcji bohaterów gdy się rozstają i kilka lat żyją osobno. Ona robi światową karierę spotykając się z głównym dyrygentem, z którym rozstaje się i przyłącza do grupy rockowej poznanego gitarzysty grając z nimi koncerty na skrzypcach. Dominik natomiast spotyka się z wieloma kobietami, przygarnia do swojego domu lesbijkę, z którą jednak mimo jej orientacji dochodzi do dziwnych perwersyjnych sytuacji. Po rozstaniu z Summer piszę książkę, którą główną bohaterką i muzą jest ukochana.

W kolejnych tomach przeczytamy o losach z opisu pięknej, długonogiej blondynki. Luba pochodzi z Rosji i jest tancerką. Jest moją ulubioną postacią w tej książce, zachwyciła mnie chyba wszystkim, swoją zmysłowością, pewnością, głęboką miłością. Narracje bohaterów o jej występach pobudzały moją wyobraźnie jak taki taniec mógłby wyglądać. Nie jest jednak to zwykły striptiz na jaki możemy się natknąć. Jest to sztuka ociekająca sexem, pożądaniem, cielesnością czy to występuje sama czy z partnerem, z którym tańcząc pieprzy się na oczach innych. Z głównymi bohaterami spotyka się w klubie dając tam swój popisowy występ. Luba zapamiętuje parę bardzo dobrze, ponieważ Dominik załatwia Summer występ w tym klubie po obejrzeniu jej pokazu. Bohaterki również spotykają się po raz kolejny w domu gitarzysty z którym Summer jedzie w trasę. Mieszkają, dzielą łoże i mężczyznę.

Piąta część jest opowieścią o słodkiej buntowniczej dziewczynie ze sklepu muzycznego, którego klientem jest Dominik kupujący dla Summer drogocenne Skrzypce, które są kolejnym ważnym tematem tej książki. Dziewczyna za sprawą koleżanki pojawia się w klubie i zostaje w nim na dłużej, ponieważ od słowa do słowa dostaje tam pracę  w szatni. Lily z tatuażem pod okiem w kształcie łzy, która szybko odkrywa, że jest jak „Ona” mentorka, szefowa wszystkich szefów, ubrana zawsze wyzywająco, Typowa domina z „psem” w postaci uległego przy nogach na smyczy. I taką staje się również grzeczna Lily, panią, jednak do pełni szczęścia musi być czasem poniżana, słuchać kogoś niż wydawać rozkazy.

Serię Osiemdziesięciu dni kończy Odwieczny bal. Historię zupełnie odbiegająca od pozostałych części. Historia Aureli dziewczyny, która od samego początku nakierowywana jest na drogę historycznego Balu, który odbywa się raz do roku w najdalszych zakątkach świata, zawsze gdzie indziej, i tylko można w nim uczestniczyć ze specjalnym zaproszeniem.  Autorzy dołożyli trochę fantazji do tej części, ponieważ sam legenda o balu może być w jakimś stopniu „prawdziwa” jednak to co pokazuje się nam jest jedną wielką wyobraźnią, chociaż moim zdaniem fajnie opisana, z zachwytem moja wyobraźnia działała czytając opis samego Balu.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0060766
Visit Today : 42
Total Visit : 60766