M. Pierce – Trylogia Dotknięcie Ciebie

Kłamstwo posiada wiele aspetków: niedopowiedzenia, półprawda, oczernianie … ale zawsze jest bronią tchórzy.
Św. Josemaria Escriva de Balaguer

Czy żyjąc w świecie fikcji można żyć w świecie rzeczywistym? Czy jeśli to co mamy w głowie, możemy przenieść tylko za pomocą słów pisanych a nie wypowiedzianych, czy to będzie miało wpływ na nasze życie z drugą osobą? Dużo innych pytań nasuwa mi się jeszcze w głowie, jednak nie na wszystko czasem znajdziemy odpowiedź. Jednak na te dwa pierwsze pytania, znajdziemy odpowiedź w książce. Z tymi pytaniami zmierzą się nasi bohaterowie, Hanna i Matta.

Początek znajomości banalny, on poszukuje osoby do pisania wspólnego opowiadania przez internet, ona na to ogłoszenie odpowiada. Matt Skay dwudziestoośmioletni pisarz ukrywający swoje nazwisko pod pseudonimem M. Pierce, wszystkie jego powieści to największe bestsellery, tym bardziej pożądane, ponieważ autor nie chce ujawnić swojej tożsamości. Do wiernych fanek jego powieści należy również Hanna. Odpowiadając na ogłoszenie, nie przypuszcza nawet, że pod nickiem Noca Sowa, kryje się jej ukochany pisarz.  Po nieudanym pięcioletnim związku i rzuceniu pracy kasjerki Hanna postanawia wrócić do rodziców i zacząć wszystko od nowa. Poznany przez internet Matt, na początku chciał zachować wszystko incognito, żadnych danych, opowiadań z życia prywatnego, tylko czysta powieść i nic więcej. Jednak dzieje się inaczej po wysłaniu przez Hanna przez pomyłkę maila z prywatnego konta, na którym ma ustawione zdjęcie profilowe.

Mam nadzieję, że znacie to uczucie, gdy spotykacie tą drugą połowę i przechodzi między wami ta iskra, tak dzieje się między tymi dwojga od pierwszego zobaczenia zdjęcia, pierwszego niespodziewanego dotyku i za każdym innym razem, gdy jesteście obok siebie. Bohaterowie, nie tylko czują chemię ale również wielkie pożądanie. Gdzie z jej strony jest to po prostu miłość a z jego niestety jest również to obsesja. Obsesja nie tylko wobec Hanna, ale również kontroli, każdy szczegół musi być dopracowany w 100%, ale tylko tak jak tego on chce. Zero kompromisu, zero patrzenia się na uczucia drugiej osoby. Egoizm ponad potęgę.

Matt odkąd stracił rodziców, uznawał zasadę, że nie można być zbyt szczęśliwym ponieważ kiedyś to szczęście się skończy i pozostanie tylko cierpienie. Zostaje tylko smutek w parze z nim u naszego bohatera idzie również kłamstwo. Od samego początku przez dwa tomy mamy kłamstwo na kłamstwie. Książka wydawać się być jednym wielkim kłamstwem, aż do ostatniej części gdzie prawda i szczęście zaczynają rozganiać burzowe chmury nad bohaterami, ale nim szczęście nastąpi przejdę trochę do opisu zdarzeń, na które zabiera nas autor.

Skay od kilku lat jest w stałym związku z kobietą, której prawie nie widzi i oddala się od niej z dnia na dzień. Po poznaniu Hanna od samego początku chciał to wszystko skończyć niestety nie miał na tyle odwagi aby poczynić w tym kierunku kroki, a kłamstwo było łatwiejsze niż prawda. Tak płynęły, cudowne dni z niczego nie mającą pojęcia dziewczyną. Nie wiedziała kim jest, nie wiedziała o nim nic jednak zakochała się w nim bez pamięci. Zdobył dla niej pracę u swojej agentki jako sekretarka. Pam od samego początku również okłamywała Hanna, nie zdradzając tożsamości swojego klienta. Matt w pewnym momencie decyduje się na zerwanie ze swoją partnerką, nie mając pojęcia, że ta w odwecie pogrąży jego życie prywatne.

Prawda czasem bywa bardziej bolesna niż kłamstwo, szczególnie po tak wielu kłamstwach, którymi karmie Cię najważniejsza osoba w życiu. Hanna decyduję rozstać się z Mattem. Załamany Skay wyjeżdża w góry gdzie zaczyna po raz kolejny pić i staczać się co raz niżej.  Pisze kolejną powieść wyjaśniając  swoje zachowanie zmyśloną historią z jego emocjami. Kopia do recenzji ląduje u dziewczyny na biurko na prośbę szefowej. Kolejne kłamstwo, na który Hanna daje się złapać, ponieważ powieść jest napisana pod kolejnym pseudonimem. Na prośbę, brata Matta – Nate’a, Hanna po kilku miesiącach rozłąki decyduje się pomóc Mattowi podnieść się z tego wszystkiego, jedzie do niego do domku, gdzie zostaje przywitana rewolwerem celującym w jej skroń. Gdy wszystko wraca do normy Matt wpada na kolejny swój plan zniknięcia z tej planety. Nie mogąc poradzić sobie ze zmianą jego życia w piekło przez ludzi, postanawia upozorować swoją śmierć. Złowiona Hanna w kolejną sieć kłamstw przez ukochanego, decyduje pomóc mu wszystko zorganizować. Tak trwają w ukryciu przez rok. On na bezludziu gdzieś w górach, ona żyjąca dalej, chodząca do pracy, okłamująca wszystkich o śmierci ukochanego. Pojawienie się trzeciego brata Skay również nie wróży nic dobrego w szczególności, że jest strasznie podobny do Matta. Okoliczności żałoby wykorzystuje Seth, myśląc że Hanna jest samotna i zastąpi brata miejsce. Wierna Hanna nie ulega jego urokowi, jednak naiwna siostra Hanny wpada w sidła Setha.

Na pustkowiu Matt wpada na pomysł napisania książki o nim i Hanna, bez tajemnic, bez zmiany imion, wszystko prawda. Umieszcza ją w sieci, nie mówiąc o tym oczywiście dziewczynie. Jedna z użytkowniczek forum rozpoznając w opowieści styl nieżyjącego pisarza i umieszcza książkę w sieci. Książka rozchodzi się momentalnie co wywołuję kolejny skandal. Matt nawiązuje kontakt z dziewczyną proponując jej pracę jako jego prywatny kierowca. Dziewczyna znając prawdę zamieszkuje z nim w domku. Matt zaczyna pojawiać się w mieście w przebraniu okłamując Hanna, że jeździ taksówką. Po ujawnieniu kolejnego kłamstwa dziewczyna traci cierpliwość i kolejny raz odchodzi od Matta. Skay decyduje się na ujawnienie prawdy, że żyje. Postanawia walczyć o swoją miłość za wszelką cenę. Nawet list pożegnalny nie zniechęcił go do dziewczyny, w którym napisała, że przespała się z Sethem (pół-kłamstwo). Matt postanawia wystąpić pierwszy raz w telewizji przy boku pojawia się jednak Hanna, która mówi mu, że jej warunkiem jest ślub.

Dziewczyna oświadcza się mężczyźnie na chwile przed wejściem na wizję, pierwsze słowa jakie padają już na wizji  to „Bierzemy ślub” – to powinny być najpiękniejsze słowa, jakie kobieta usłyszy z ust ukochanego w takiej chwili. Nie było by gry autora książki, gdyby coś w tym momencie nie wymyślił. Bohater poukładał w swojej główce, że to piękny plan na udobruchaniu publiczności. Zraniona dziewczyna, nie wie co ma powiedzieć. Oddala się od niby narzeczonego. Wtedy Matt sobie uświadamia, że kocha bardzo Hanne i nie pozwoli by się tak smuciła i prosi ją naprawdę o rękę.

Nowy dom, nowe marzenia, nowy kolejny rozdział ich życia, to już prawie koniec opowieści, jednak gdy koniec nastąpi nie jest tak bajeczny jak w reszcie książek. Ze szczęściem idzie również ból. Wszystkie sytuacje po raz kolejny zaczynają wymykać się spod kontroli gdy brat Matta – Seth umiera. Znaleziony w jednym z hoteli po koncercie z swoją kapelą. Imprezy, alkohol, narkotyki, wyniszczyły jego organizm i serce nie wytrzymało. Kolejne załamanie przez Matta, Hanna znosiła z cierpliwością, ponieważ byli jeszcze z nią Nate i psychiatra Mike. Ciąża Chrissy z Sethem również nie ułatwia sprawy między dwojgiem kochanków. Dziewczyna nie wie co zrobić z ciążą, ale chce urodzić. Matt marzy o rodzinie, Hanna boi się ciąży, nie chce mieć dzieci, boi się.

„Tamtej nocy biegałem tak, jak wtedy gdy Hannah zerwała ze mną w kwietniu: przekroczyłem granice zmęczenia i bólu, aż zawładnęło mną otępienie. Wszystko może cię zniszczyć. Nie tylko ostre przedmioty, narkotyki czy alkohol. Także aktywność fizyczna, kreatywność, ambicja i pożądanie. Miłość. Czym jest miłość, jeśli nie niszczącą siłą? Przez moment nierozwagi Hannah mogła mnie zniszczyć.”

 Wszystko może zniszczyć często sami siebie skazujemy na zagładę, dobrze mieć wtedy obok siebie osobę, którą bardzo się kocha, która kocha nas jak nikogo innego. Mimo kłamstw, apodyktyczności, arogancji, skrzywionej psychiki osoba druga wraca, to musimy być pewni, że taki anioł musi być silny, cierpliwy i sam musiał wiele przejść w życiu aby móc stawić czoła wszystkiemu i wszystkim. Rozdzielenie książki na obydwie strony bohaterów nadało tej książce dużego plusu, ponieważ gdybym miała czytać taką historię tylko z jednej strony to nie wiem czy byłaby taka inna. Historia niecodzienna z oferowanych na półkach i dlatego to ją wyróżnia. Godna polecenia na raz mimo to, że strasznie topornie mi się ją czytało.

Trylogia Dotknięcie Ciebie – Dotknięcie nocy, Dotknięcie Światu, Dotknięcie Dnia.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0063598
Visit Today : 19
Total Visit : 63598