Kiedy odszedłeś – Yoyo Moyes

Co przyniesie przyszłość gdy osoba, która na prawdę kochaliśmy odejdzie? Nie odeszła od Ciebie bo nie układało wam się,  ale odeszła bo nie mogła się pogodzić z życiem innym niż sobie zaplanowaliśmy. Eutanazja to ostatnia rzecz jaką byśmy chcieli przeżywać w życiu z ukochaną osobą. Jednak życie toczy się dalej i trzeba je przeżyć najlepiej jak się da.

kiedy odszedlesGdy Lou obiecała przed śmiercią Willowi, że będzie żyć pełnią życia nie wiedziała że będzie to tak trudne. Po spadku jaki otrzymała od niego kupiła mieszkanie w Londynie, małe ale własne z pięknym tarasem na dachu. Pracuje jako kelnerka na lotnisku. Nie może pogodzić się z całą sytuacją z jaką zostawił ją Will. Stojąc na gzymsie dachu i wrzeszcząc do nieba (do Willa) dlaczego jej to zrobił … ktoś zaczął do niej mówić i spadła z dachu. Pierwsza myślą było,  że jest sparaliżowana. Przystojny ratownik, który przyjeżdża karetką mówi jej tylko,  że nic złego z nią się nie stało. Po powrocie z szpitala trafia do domu rodzinnego, w którym spędza trochę czasu aby wydobrzeć. Po powrocie do Londynu wraca do pracy jednak zmienia się w niej nowy kierownik,  który nie jest typem, którego można lubić.  Wprowadza nowe zasady jak i nowe stroje.

Luisa zapisuje się na terapię dla osób,  które straciły bliskie osoby, na którym poznaje młodego mężczyznę, który jak na początku Louisa twierdzi, jest to syn, tego samego ratownika,  który przyjechał do niej do wypadku.  Sam ratownik staje się dla Louisy co raz bliższą osobą.

Jednak nowa osoba w postaci Sama to nie wszytko czym autorka nas zaskoczyła.  U drzwi Louisy pojawia się młoda dziewczyna, która okazuje się córka Willa.  Młoda imprezowiczka, która jest niechcianą przez swoją matkę. Spędza z Louisa coraz więcej czasu. Znika pojawia się po dłuższej nieobecności. Lou czując w jakiś sposób się odpowiedzialna za dziewczynę poświęca jej swoje całe życie.  Dopiero teraz wie, że jakaś cząstka Willa została na świecie i czuje potrzebę zaopiekowania się ta osobą.

Bardzo ciężko jest się pogodzić ze śmiercią ukochanej osób, Luisa nie miała okazji przekonać się jak miłość z Willem by się potoczyła, jednak wiedziała że teraz jakaś mała cząstka jej ukochanego jest w tej młodej dziewczynie, za którą czuje się w jakimś stopniu odpowiedzialna. Nikt tego nie rozumie,  jednak czuje, że Lily jest dobrą dziewczyną ale wpadła w nie odpowiednie towarzystwo.

Lily dzięki Clark poznaje swoich dziadków, którzy dopiero po jakimś czasie są w stanie przyjąć do wiadomości,  że istnieje jeszcze na świecie, jakaś część ich syna. Mimo, że jedyną osobą jaka jeszcze ich łączyła był Will, po jego śmierci ich małżeństwo przestało istnieć i każdy poszedł w swoją stronę.  Camilla Trynor pierwsza wyciąga rękę do wnuczki. Mając z nią bądź dużo wspólnego znajdują wspólny język.

Ból i ukojenie z jakim spotyka się nasza bohaterka pokazuje jak mimo wszystko można żyć i z jednej strony cieszyć się tym życiem „po”. Nowa sympatia, która jest mądrzejsza w tym wszystkim pomaga jej aby odzyskać poziom w naszym życiu. Akceptuje każda jej decyzję,  wie że mimo wszystko musi ją wspierać z wszystkimi demonami z jakimi Lou się zmaga.

Druga część książki, jest bardzo dużą odskocznią od pierwszej części. Gdzie tamta część mimo swojego bólu miała szczęśliwe chwile. Tak ta część oprócz początku, po prostu jest. Całość jednak zasługuje na przeczytanie.

Czy bym wróciła do tej historii. Tak 🙂

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0060761
Visit Today : 37
Total Visit : 60761