Jak na nas widzą, tak nas malują …

intimissimi-przyjemnepl
Historię o brzydkim kaczątku chyba każdy zna. Brzydota przeradza się w piękność. Kiedyś przeczytałam, w którymś z tabloidów, że „nie ma brzydkich ludzi, są tylko biedni”, niestety z tym się mogę zgodzić. Wystarczy popatrzeć na wszystkich celebrytów, jak wyglądali na początku swojej kariery, a jak wyglądają dziś.

Mężczyzna wystarczy, że pójdzie do fryzjera, kupi modny ciuszek i od razu zupełnie inaczej wygląda. Dobrze dobrany garnitur, czy codzienny ciuch dodają atrakcyjności. Nie ważne że ma za długie włosy, zarost i przed chwilą pochłonął tyle, że ty byś miała to na dwa dni. Śmiem nawet stwierdzić, że w kwestii wyglądu faceci mają prościej.

Kobiety, ach kobiety, manicure, penicure, fryzjer, farbowanie, regulacja brwi … oj można by tego wymieniać bardzo dużo, co niekiedy robią kobiety aby wyglądać atrakcyjniej. Zdarza się, że kobiety chowają się pod warstwami za dużych ciuchów, nie używają żadnych kosmetyków, upiększaczy i czy to znaczy, że ta kobieta nie jest atrakcyjna? Większość z nas tak twierdzi. Oceniamy ludzi po wyglądzie, bardzo rzadko zdarza się na pierwszy rzut oka ocenić kogoś wewnętrznie, tylko dlaczego czasem nie dajemy tej osobie szansy na znajomość? Bo się boimy? Bo się przejmujemy jak inni zareagują na nową znajomość?

„Bo tylko w drogich ciuchach i lepszych kosmetykach mogę wyglądać lepiej, a mnie na to nie stać” – bardzo często słyszę takie zdanie. Dlaczego takie myślenie w nas jest? Nie trzeba nosić markowych metek i używać kosmetyków za horrendalne sumy aby wyglądać dobrze. Ja sama nie jeden raz przejechałam się na tym, że kupiłam coś droższego a to nie sprostało moich oczekiwań, bo bluzka się po paru praniach rozciągnęła, straciła kolor, spodnie zrobiły się jak szmata mimo, że kupiłaś je w dobrym markowym sklepie, tusz super firmy kruszy się, a szminka, która miała nie zostawiać śladu i trzymać się na ustach cały dzień nadaje się do kosza.

Co może wpłynąć na nasz wygląd? Nowy partner, nowa praca, nowe towarzystwo – tylko dlaczego nie robimy tego dla siebie? Nie zdajemy sobie sprawy nawet z tego, że czynniki zewnętrzne mają wpływ na to jak wyglądamy. Poznasz nowego partnera zaczynasz bardziej o siebie dbać aby przypodobać się, uwieść go, a potem co? kapcie, stare znoszone dresy, pretensje do siebie o to, że partner nie dba o nas, nie zabiera nas nigdzie albo i co gorsza zdradza. Brutalna prawda niestety jest taka, że mężczyźni są wzrokowcami i jeśli widzą Cię taką „ofiarę losu” na swojej kanapie to z czasem może stracić zainteresowanie. Nie chodzi tutaj o to aby codziennie wyglądać super ekstra i w ogóle wow, każdy ma swoje gorsze dni i chce po prostu zwinąć się w kont w starych dresach, ale przypomnijmy tej drugiej osobie, jacy potrafimy być atrakcyjni i że mimo naszego stażu czy humoru chcemy się mu jeszcze podobać. Wiadomo nie każdy taki jest, że przywiązuje dużą wagę do tego jak wygląda, bardziej liczy się to co jest w środku niż jakie mamy opakowanie. Ale czy nie czujemy się lepiej jak dostaniemy komplement o swoim wyglądzie czy przypadkowi ludzie na ulicy obejrzą się za Tobą? – oj łechta to nasze ego i tego mi nikt nie zaprzeczy.

Czy mieszkamy w małym miasteczku czy dużym mieście, wszędzie liczy się to czy jesteś zadbaną osobą, a przede wszystkim jak staramy się o pracę. Nie to jakie masz drogie ciuchy, kosmetyki, tylko to czy dbasz o siebie, czy masz czyste buty, zadbane paznokcie, nie śmierdzimy potem albo nie masz tłustych włosów, śpiochów w oczach czy nieświeżego oddechu. Takie zwykłe czynności, które nie zajmą nam dużo czasu mogą nie tylko pozytywnie wpłynąć na otoczenie ale na swój nastrój również. Zadbaj o siebie to nie boli.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0063590
Visit Today : 11
Total Visit : 63590