Hopeless – Colleen Hoover

17 letnia Sky od zawsze wychowana było tyło przez matkę.  Kobieta była przeciwniczka najnowszych technologii. Sky wychowywała się bez telefonu, telewizora, radia a tym bardziej bez komputera. Przez 17 lat miała indywidualne nauczanie i dopiero w tym roku idę do ostatniej klasy liceum.

hopeless - coleen hooverNiestety jej najlepsza przyjaciółka, z którą mieszka na przeciw siebie w tym roku wyjeżdża za granice i nie będzie w stanie pomoc jej zaadaptować się w nowym otoczeniu. Od pierwszego dnia Zaprzyjaźnia się z homoseksualnym mormonem Breckinem. Poznaje również przystojnego Holdera, który nie ma ciekawej przeszłości. Para jednak co raz bardziej ma się ku sobie.

Sky jeszcze przed pójściem do szkoły zaczęła spotykać się z chłopakiem Greysonem. Nie czuję do niego nic jednak pozwala mu na trochę więcej. Od zawsze nie czuła nigdy nic w związku do żadnego mężczyzny. Myślała, że taka jest i nic tego nie zmieni. Gdy chłopak namiętnie ja całował ona wolała patrzyć na swój sufit i liczyć gwiazdy, które są namalowane na nim.

Obecność Holdera w jej życiu zaczynała mieć wpływ również na jej ciało.  Nie tylko zakochała się w chłopaku,  ale również zaczynała mieć przebłyski swojego dzieciństwa, które tak starannie wyparła ze swojej świadomości. Jak życie może być pogmatwane w swojej historii aby po latach kłamstw i tajemnic pozbierać się z wszystkiego i iść dalej do przodu?

Nie tylko Sky boryka się ze swoją przeszłością, Holdera również dręczą demony przeszłości. Samobójstwo własnej siostry, rozwód rodziców i przeprowadzka do nowego miasta to tylko kilka powodów aby stać się buntowniczym typem człowieka. Jedno zdarzenie z lat dziecinnych również nie daje mu spokojnie żyć. Najlepsza przyjaciółka na jego oczach zostaje porwana sprzed swojego domu. Poszukiwania przez lata tej dziewczynki pogłębiają w nim poczucie winy, że mógł temu zapobiec.

„Jedną z rzeczy, za które kocham książki, jest to, że dzieli się w nich ludzkie losy na rozdziały. To  niesamowite, ponieważ nie można tego zrobić w prawdziwym życiu. Nie możesz skończyć rozdziału,  potem opuścić wydarzenie, którego nie chcesz przeżywać, i otworzyć na rozdziale, który lepiej  pasuje do twojego nastroju. Życia nie można podzielić na rozdziały, tylko co najwyżej na minuty.  Wydarzenia z twojego życia są zaklęte w kolejnych minutach. Nie ma tu pustych kartek ani końców  rozdziałów. Niezależnie od tego, co się dzieje, życie toczy się dalej, czy ci się to podoba, czy nie,  i nigdy nie możesz pozwolić sobie na to, żeby się zatrzymać i po prostu złapać oddech.  To, czego w tej chwili potrzebuję, to właśnie taki koniec rozdziału. Muszę mieć czas na złapanie  oddechu. Tylko jak tego dokonać?”

Nie wiedział, że przyprowadzenie do domu Sky odmienią ich życie na zawsze. Wszystkie emocje jakie doświadcza bohaterka zostały idealnie przemyślane i napisane. Nie tylko pojawiał się na mojej twarzy uśmiech, ale pojawiał się również szok, łzy jak i delikatny ból. Wprowadzenie na samym początku zapowiedzi dramatycznej sceny jeszcze bardziej podsyca całość opowieści do tego co ma nadejść. Obydwoje bohaterowie mimo swoich młodych lat, stają przed wielką próba dorosłego życia. Niestety życia które kiedyś nie było usłane różami, jednak nigdy nic nie dzieje się bez przyczyny. Pomimo bólu i krzywd jakie zostały nam wyrządzone możemy stać się silnymi osobami z mocnym charakterem i dzięki ukochanej osobie możemy dalej chcieć żyć.

Ostatnia trafiam na książki z serii New Adult, po ostatniej serii „Na zawsze”, ta wydaje mi się napisana ze smaczkiem i z bardzo przemyślanym scenariuszem. Polecam z czystym sumieniem.

Sprawdź inne wpisy

1 komentarz

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0060760
Visit Today : 36
Total Visit : 60760