Bez słów – Mia Sheridan

Gdy sięgam po nową książkę, zawsze oczekuje, że ta będzie lepsza od drugiej. Jedne można przeczytać z uśmiechem na twarzy, drugie z znudzonym wyrazem, kiedy wreszcie się to skończy. Ta książka powoduje wiele zmiennych min na twarzy. Zachwyt, zaskoczenie, ból, a nawet i łzy.

bez slow- mia sheridanW małym miasteczku położonym nad jeziorem, Bree Prescot znajduje swoje miejsce, którego tak bardzo jej zabrakło w rodzinnym mieście. Kilka miesięcy wcześniej straciła ojca w napadzie na ich restaurację. Nie mogąc poradzić sobie sama z swoim życiem ucieka od problemów razem ze swoim psem. Śliczny mały domek na odludziu to najlepszy sposób na przemyślenia. Wracając z zakupów w miasteczku spotyka interesującego mężczyznę, pomaga jej podnieść zakupy które upuszcza na ulicę. Długa broda, stare ubrania i te piękne oczy, nie dają jej myślom spokoju, a do tego jeszcze dlaczego się do niej nie odezwał?

Bree zatrudnia się jako kelnerka w pobliskiej kawiarni. Dowiaduje się, że mężczyzna to Archer i jest odludkiem, stracił rodziców i opiekował się nim wuj, który już też nie żyje.
W wypadku jako małe dziecko stracił mowę i rodziców. Pozostała rodzina, żyjąca w miasteczku nie utrzymywała z nim kontaktu. Kuzyn, szef policji i jedyny spadkobierca całej ziemi na której leżały miasteczko.

Bree z co raz większą fascynacją mężczyzną, zaczyna przejeżdżać obok jego domu.  Niestety wysokie mury, które zasłaniają dom nie pokazują zbyt wiele co się dzieje w środku. Pies któregoś dnia na spacerze znalazł otwarta bramę i poleciał w prost na posesję, Archera, Bree widząc otwartą bramę idzie szukać swojej zguby. To co znajduje, jest dla niej wielkim zaskoczeniem.

„[…] Wtedy go zobaczyłam. Odwrócony do mnie tyłem uniósł siekierę, mięśnie na nagich plecach napięły się […] Podziwiałam jego gładki, wyrzeźbiony tors, twardy brzuch. Nigdy wcześniej nie widziałam na żywo takiej muskulatury. Cóż, nikt nie powiedział, że odrobinę dziwny, milczący pustelnik nie może mieć pięknego ciała […]”

Od tego momentu tych dwoje znajduje własny język.  Język migowy. Archer, siedząc sam, bardzo dużo czytał, nabył wiele umiejętności, którymi zajmował się z chirurgiczną precyzją i dokładnością. Jak i również, nauczył się migać. Bree okazała się pierwszą osobą, z którą mógł pierwszy raz posługiwać się tym językiem i w ogóle zacząć z kimś rozmawiać. O względy nowej dziewczyny, ubiega się również kuzyn Archera, Travis. Między dwojgiem dochodzi do pocałunku, jednak dziewczyna orientuje się, że to nie tego człowieka pragnie.

Archer przechodzi metamorfozę, goli brodę, ścina włosy i żaba zmienia się w księcia. Blizna na jego szyi, nie szpeci go, a dodaje jeszcze większego uroku. Bree od samego początku czuje, że się zakochuje w tym cichym mężczyźnie. Inteligentny, przystojny jednak pozbawiony wiary w siebie. Wiary, którą z dnia na dzień mu przybywa dzięki ukochanej kobiecie. Niestety zdarzają się upadki, po których trzeba się podnieść. Archer zaufał kuzynowi, który wyciąga do niego rękę, niestety nie mając czystych intencji, zabiera go do pobliskiego klubu ze striptizem, aby przeżył swój pierwszy i nie zbłaźnił się przed Bree, bo ta kobieta potrzebuje doświadczonego kochanka takiego jak Travis. Mimo usilnych starań wynajętej kobiety, Archer ucieka. Pijany idzie do ukochanej i mówi co się stało, omijając prawdę, że nie przespał się ze striptizerką.

Nie zdradzę wam wszystkich szczegółów książki. Robię to bardzo rzadko, ponieważ tę propozycję trzeba naprawdę przeczytać. Wzruszająca, delikatna, wręcz wysublimowana, z piękną miłosną historią, tajemnicami i z dodatkiem erotyki. Wisienką na torcie jest dodanie wątku bardzo poruszającego serce i wewnętrzną moralność człowieka. Dzięki jednej przypadkowej osobie, życie zmienia się diametralnie. Mimo młodego wieku Bree pokazuje całemu miasteczku jak niektórzy mogą być niedojarzali na losy innego człowieka. Przyklejona do człowieka notka może czasem zostać nigdy nie odwrócona, nie wytłumaczona, ale dzięki tej jednej osobie, w która nas wierzy i kocha całym serce pokazuje światu jaka jest prawda i jak silnym mężczyzną jest ten przez lata bezbronny człowiek.

Mia Sheridan pokazała nam naprawdę piękną historię, dzięki podzieleniu jej na dwie narracje, staje się jeszcze lepsza. Uwielbiam książki, które mogę zrozumieć z dwóch stron bohaterów. Mimo, że większa część opisana jest od strony Bree to i tak tego dopełnienia drugiej strony, czasami mi brakuje w innych propozycjach. Polecam.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

*

Kategorie

Instagram

#hopeless #hoover #przyjemne #ksiażka opis już na blogu. Polecam 👍💖📚 http://przyjemne.pl/hopeless-colleen-hoover/
❤👍💖
#wiosna #spring #bez #kwiat ❤
#Uwikłani #obsesja #laurelinpaige 
a na przyjemne.pl opis dwóch części uwikłanych. Pozostaje tylko czekanie do czerwca na ostatnią część :)
"Pożądanie od pierwszego wejrzenia jest bardzo realne. I ma wielkie znaczenie." Miłej soboty Kochani <3
Opis pierwszej części serii #Tangled :)
Polecam :) #Emma #Chase wprowadza nas świat męskiego punktu widzenia życia kawalera i nie tylko :) <3
#zaplątani #andrewavans #katharinebrooks

http://przyjemne.pl/zaplatani-emma-chase/
Jesteś pierwszej klasy narkotykiem ... ℘.
#Weekend <3 Ja odpoczywam przy książce #DotknięcieCiebie - #M.Piece, a dla was mam opis Trylogii #Starka :) Cudnego wieczoru <3 #stark #juliekener ℘. http://przyjemne.pl/trylogia-starka-julie-kenner/
"Pragnie, żeby kochanka mu zaufała. Żeby mu się całkowicie poddała. Żeby pozwoliła mu obdarzać rozkoszą swoje ciało. Wybór pozostawia jednak jej. " wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet :* 👄💋❤💙
"Czy wejdziesz w ten #mrok ,
Tam zabiorę Cię,
Chodź ze mną w tę #noc ,
Nim nadejdzie #dzień ." #cytaty #erotyka
Miłego #weekendu <3
Trzy zasady, które nie tylko w związku powinny obowiązywać! Zgadzacie się z takim mottem?

LubimyCzytać

Odwiedziło mnie:

0063598
Visit Today : 19
Total Visit : 63598